Nahoru

Boskovice - celoročně obyvatelná zděná chata 2+kk se zahradou pro radost

Boskovice

Cena: 
720.000 Kč
Užitná plocha: 
58,00 m2
Typ nemovitosti: 
Rodinný dům
Dispozice: 
2+kk

Na okraji Boskovic, na konci malé zahrádkářské kolonie, najdete tuto vymazlenou pečlivě udržovanou zděnou zateplenou celoročně obyvatelnou chatu o dispozici 2+kk s koupelnou a se zahradou pro pěstování i pro radost.

 

V čem je chata unikátní? Svým provozem je na okolním světě téměř nezávislá – elektřinu vyrábí ze slunce fotovoltaické panely. A když nesvítí, tak fouká a proto je zde ještě malá větrná elektrárna. Vyrobená elektřina je uskladněna v bateriích. No a kdyby dlouho ani nefoukalo, tak pomůže dieselový agregát ve sklapě, který je součástí prodeje. Uvnitř chaty se topí dřevem v kamnech. Na konci zahrady je dřevník s notnou zásobou dřeva. Jediné, na čem je provoz chaty závislý je vodovodní připojení na obecní kanalizaci, i když i to je pojištěno 400 l zásobníkem v kamenném sklepě se stálou teplotou okolo 5°C, který se skvěle hodí na uskladnění vašich bio výpěstků z rovinaté zahrady. Jsou zde totiž plodící ovocné stromy a skleník - domácí je prostě domácí.

 

Představa venkovního zastřešeného posezení se zázemím letní kuchyně s rodinou a přáteli u krbu s udírnou je také velmi příjemná. I suché WC přístupné od sklepa se může hodit.

Uvnitř chaty je vše velmi prakticky řešeno. Uzavřenou verandičkou při vstupu vejdete do hlavní obytné části chaty s kuchyňským koutem a jídelnou. Za posuvnými dveřmi najdete koupelnu s toaletou. Teplou vodu zajišťují lázeňská kamna. Na střeše chaty by se ale našlo i místo na solární panel pro ohřev vody. Po dřevěných schodech vyjdete do útulného podkroví, kde se dá pohodlně přespávat. Může posloužit klidně i jako herna pro vaše ratolesti, zatímco vy chystáte nějakou tu mňamku k obědu, pokud zrovna počasí nepřeje a u kamen je líp.

 

I poloha chaty je vzhledem k dosahu do města velmi příjemná, dojdete si na nákup i za kulturou klidně pěšky a zároveň se můžete před světem šikovně schovat. Na jaře, když se stromy zazelenají o vás okolní svět neví. A vy o něm, jen když sami chcete. Dětičky můžou běhat sami po zahradě - objevovat svět a vy víte, že jsou v bezpečí. Takže při přesunu na víkend nemusíte stresovat v dopravních zácpách a přemýšlet, zda máte všechno. Když něco zapomenete, zaskočíte si pro to J ať už do obchodu nebo domů. Až k chatě dojedete pohodlně autem skrz kolonii (přístup je ošetřen věcným břemenem) nebo zaparkujete u brány podél cesty.

 

Dali jste si předsevzetí dělat něco pro tělo i pro duši? Začněte s jarem chatařit a zahradničit. Kontaktujte mě pro domluvu prohlídky.

 

TECHNICKÝ POPIS

Chata je postavena jako samostatně stojící na rovinatém pozemku s ovocnými stromy a skleníkem. S výstavbou chaty se začalo v roce 1996, je celá podsklepená (kamenné zdivo). Obvodové zdivo je z plynosilikátových tvárnic, stropy dřevěné, střecha sedlová, krytina IPA + pálená taška. Krov je zateplen foukanou izolací. Před šesti lety (2011) byla zateplena i fasáda (15cm polystyren). Okna jsou plastová (okno v přízemí je opatřeno bezpečnostní folii), vstupní dveře dřevěné, zateplené. Voda je obecní (ve sklepě 400l nádoba pro případ výpadku), odpady jsou řešeny septikem. Elektřinou je chata naprosto soběstačná – fotovoltaická elektrárna + větrná elektrárna a navíc jištěno dieselovým agregátem. Teplo zajišťují kamna na tuhá paliva v každém patře. TV signál je řešen satelitem. Chata má navíc elektronické zabezpečení a je ze tří stran oplocena. Přístup možný i autem po nezpevněné cestě zahrádkářskou kolonií, ošetřeno věcným břemenem.

Výměry: celková plocha pozemku 834 m2, z toho zastavěná plocha 23 m2, užitná plocha chaty 57,9 m2

DISPOZICE

Chata:

- Sklep – 19,6 m2 (5,6m x 3,5m), podlaha betonová, je rozčleněn příčkami pro lepší využití prostoru.

- Vstup – 1,5 m2 (1,5m x 1m), je zavětrován laminátem

- Obývací pokoj s kuchyní – 13 m2 (3,7m x 3,5m), dlažba, kuchyňská deska s dřezem, sporák s troubou na propan-butan, kombinovaná kamna na tuhá paliva, dřevěné schody do podkroví, posuvné dveře do koupelny

- Koupelna – 4,2 m2 (3,5m x 1,2m), dlažba, splachovací WC, umyvadlo se skříňkou, sprchová vanička s lázeňskými kamny, odvětrání okny.

- Podkroví – 19,6 m2 (5,6m x 3,5m), linoleum, kamna na tuhá paliva, schody na půdu, zařízení pro ovládání elektráren s bateriemi, štítové okno.

Zahrada:

- Venkovní kryté posezení a dílna – 28,2 m2 :

Posezení - 15,9 m2 (4,3m x 3,7m), teraso, kuchyňská deska s dřezem, krb s udírnou.

Dílna – 12,3 m2 (4,4 m x 2,8m), dřevěná podlaha.

- Dřevník – zásoba štípaného dřeva

- Skleník

kontakt: 

Ing. Lucie Hlavatá
+420 777 963 649