Nahoru

Březová nad Svitavou - stavební pozemky

Březová nad Svitavou

Cena: 
1.908.500 Kč
Užitná plocha: 
3817,00 m2
Typ nemovitosti: 
Pozemek
Dispozice: 
Ostatní

Rovinatý stavební pozemek převážně obdélníkového tvaru v klidné části obce Březová nad Svitavou na ulici Hradecká v katastrálním území Česká Dlouhá má výměru 3817m2. Je určen pro výstavbu objektů k bydlení – rodinné domy. Pozemek je zatravněný a nyní z části využíván sousedem (políčko a malý sad), který je s prodejem srozuměn. V zadní části na pozemek navazuje ještě další plocha o výměře 689m2 již členitého tvaru, dalo by se využít jako zahrada (není součástí uvedené ceny – v této části pozemku je cena k jednání). Na přiloženém schématu se jedná o část A (záměr stavby) +C (záměr zahrady). Přiložené schéma je inspirativního charakteru, zástavbu by bylo možné zahustit i rozvolnit, dle Vašich představ a možností. Majitel prodává část A jako jeden celek, nebude pozemek dělit na menší části.

 

Inženýrské sítě – voda a splašková kanalizace – jsou vedeny v obslužné komunikaci přímo před pozemkem, elektřina je vedena vzduchem, rovněž před pozemkem.

 

Pozemek se nachází v údolí řeky Svitavy, která teče za silnicí vedoucí před pozemkem, z tohoto důvodu je pro pojišťovny v zóně 2 (ze 4 stupňů) s nízkým nebezpečím výskytu povodně, nemovitost lze pojistit, jelikož území nebylo více než 10let zaplaveno.

 

Pozemek se z části nachází v 60-ti metrovém ochranném pásmu železniční dráhy. Stavět v tomto ochranném pásmu lze. Je zde kladen důraz na kvalitu a použití vhodných stavebních materiálů – okna, vzduchotechnika v domě, tak aby byl splněn hygienický požadavek na hluk při průjezdu vlaku. Vyjadřuje se Správa železniční dopravní cesty.

 

K pozemku se pohodlně dostanete po klidné místní komunikaci, která vede z centra obce podél řeky Svitavy a je využívána také jako cyklostezka vedoucí do Svitav.

 

Městečko Březová nad Svitavou leží na moravsko-českém pomezí, nachází se 14 km jižně od Svitav. V Březové naleznete kompletní základní občanskou vybavenost - základní škola, mateřská škola, ZUŠ, koupaliště, knihovna, restaurace, pošta, obchody, lékárna, apod.

 

 

Pro domluvu prohlídky mě kdykoli kontaktujte. S pozdravem, Václav Dřevojan

kontakt: 

Václav Dřevojan
+420 739 626 577