Nahoru

Veverské Knínice – rodinný dům 2+1 (4+1) s duchem útulného domova na klidném místě blízko lesa

Realitní makléř je často spíš diagnóza než povolání. Každý s nimi máme nějaké zkušenosti a většinou by se jejich krédo dalo shrnout do věty „Reality nás živí“. U Vency s Luckou se nám poprvé stalo, že jsme naplno uvěřili názvu jejich firmy a musím říct, že asi nešel vymyslet lépe. Máte-li práci, co vás baví, jste šťastný člověk. Máte-li ale práci, která je pro vás posláním, dokážete tu radost přenést i na své zákazníky.

Veverské Knínice

Cena: 
3.099.000 Kč
Užitná plocha: 
121,50 m2
Typ nemovitosti: 
Rodinný dům
Dispozice: 
2+1

Romantické útulné a především klidné bydlení s krásnou přírodou v okolí a přitom čtvrt hodinky od Brna najdete v obci Veverské Knínice. Tento rodinný dům v původní řadové zástavbě s členitou zahradou v přírodním duchu a s pohádkovým výhledem prošel v hlavní obytné části rekonstrukcí (voda, elektřina, topení, omítky, podlahy, koupelna + WC, kanalizace) přičemž vznikl příjemný a plnohodnotný prostor pro bydlení o dispozici 2+1. Na průjezd, který může sloužit i jako garáž, navazuje „elková“ veranda s velkým oknem do dvora. Tato vás zavede do kuchyně, ze které se přes verandu díváte do dvora a na zahradu, která poskytuje absolutní soukromí. Z kuchyně projdete do obýváku s jídelním koutem a dále do ložnice s velkými vestavěnými skříněmi. V koupelně s WC je nový plynový kotel, který zajišťuje i ohřev vody. Další část verandy vede ke zbývajícím dvěma místnostem, které jsou prozatím v původním stavu. V případě potřeby lze dispozici rozšiřovat. Pro inspiraci přikládáme v náhledu architektonickou studii – přístavba části dřevostavby ve dvoře, kde v přízemí je obývák a v patře jsou dvě ložnice. Velkou výhodou je vlastní studna s dostatkem užitkové vody, která je rozvedena po domě.

 

Na dům navazuje zatravněný dvůr a zahrada, kde původní betonové zdi teras jsou nahrazovány suchými kamennými zídkami a skalkami. Na vzniklých rovinkách můžete pěstovat zeleninu i květiny. Na terasy navazuje rovinatá zahrada se  zděnou chatkou odkud je krásný výhled. Zahrada je orientována k jihu a tak se zde na sluníčku daří i vínu. Zahrada s chatkou, kde se dá i pohodlně přespat, jsou jako stvořeny pro dobrodružné zážitky a výpravy vašich dětí.

 

Obec poskytuje zázemí školky, školy (první stupeň), dále je zde obchod, dětské hřiště, rybník na koupání a spousta příležitostí pro aktivní odpočinek.

 

 

TECHNICKÉ INFORMACE:

 

Dům se sedlovou střechou přibližně z roku 1930 začal před pěti lety procházet zevrubnou rekonstrukcí. Dostal novou kanalizaci, nové rozvody elektřiny (220/380V), rozvody vody a nové topení (plynový kotel, rozvedeno v mědi do deskových radiátorů). Velkou výhodou jsou hotové nové rozvody užitkové vody v domě z vlastní studny, pitná voda je přivedena obecní. Kanalizace je oddělená. Spojení se světem je zajištěno optickým kabelem. Pro dům je zpracovaná architektonická studie pro rozšíření obytných částí formou dřevostavby.

 

VÝMĚRY:

Užitná plocha domu 121,5m2, zastavěná plocha 156m2, plocha zahrady 554m2, celková plocha pozemku 710m2.

 

DISPOZICE:

Užitná plocha domu 121,5m2, plus sklep a chatka

• Část domu kompletně zrekonstruovaná (48,3m2):

- Ložnice - 17,2m2(4,3m x 4m), plovoucí podlaha uložená na dřevotřískových deskách

- Obývací pokoj – 12,5m2(2,9m x 4,3m), plovoucí podlaha uložená na dřevotřískových deskách

- Kuchyně – 8,3m2(2,3m x 3,6m), kuchyňská linka, myčka, elektrická trouba, sklokeramická deska, plovoucí podlaha uložená na dřevotřískových deskách

- Koupelna – 6,3m2(3m x 2,1m), vana, WC kombi, umyvadlo s koupelnovým nábytkem, žebřík napojen na kotel, vývody na pračku, BAXI – plynový kombinovaný kotel

- Veranda tvaru L“ – 8,7m2(1,1m x 3,8m + 4,1m x 1,1m), dřevotřískové desky

• Část domu k dokončení:

- Pokoj – 9,9m2(3m x 3,3m), betonová podlaha s cementovým potěrem

- Stará kuchyně – 5,8m2(2m x 2,9m), betonová podlaha

- Průjezd – 31,3m2(8,7m x 3,6m), podlaha – dlažba Teraso, studna. Dále je v průjezdu zděná spíž 1,3m x 1,3m.

- Přístřešek – 21,5m2(5m x 4,3m), teraso, výstup na půdu

 

• Na dvorku je k dispozici klenutý sklep 8,4m2(3,8m x 2,2m)

 

• Na zahradě je postavena chatka se sedlovou střechou a verandou, která nyní slouží jako dílnička a prostory pro přespání.

Přízemí – 9,9m2(3m x 3,3m), podlaha pokryta OSB deskami, dřevěné schody, kamna

1. Patro – 13,9m2(4,2m x 3,3m), dřevěná podlaha krytá linem a kobercem, štítové okno

 

Štítek energetické náročnosti budovy bude dodán, proto prozatím uvedena třída G.

 

Pro domluvu prohlídky mě kdykoli kontaktujte. S pozdravem, Václav Dřevojan

kontakt: 

Václav Dřevojan
+420 739 626 577