Nahoru

Horní Smržov - chalupa 2+1 se zahradu a ovocným sadem schovaná před spěchem a ruchem města

Co se týká referencí, píši za nás za oba = 100% spokojenost.
Od začátku realizace první prohlídky až do finále, tzn. prodej a předání nemovitosti.
Nebyl to jen dům, ale myslím, že i velmi vhodně zvolená slova v úvodním inzerátu, která vystihla přesně to, co jsme hledali.
Pak jako bonus sympatická dvojice, která vše zařídí.
Ještě jednou děkujeme a přejeme vám hodně takových spokojených klientů, jako jsme my.

Horní Smržov

Cena: 
800.000 Kč
Užitná plocha: 
94,00 m2
Typ nemovitosti: 
Rodinný dům
Dispozice: 
2+1

Vesnička Horní Smržov, schovaná takřka „na konci světa“ přitom kousek za Letovicemi leží mezi lesy na kopci kam Vás vede cesta stoupající dolinou od hlavní silnice – spojnice mezi Letovicemi a Svitavami. Jste to vy, kdo hledá klid alespoň o víkendu na chalupě, nebo si dovedete představit dát sbohem městu a tušíte, že život na vesnici je to pravé pro vás? S nemovitostí si vždy kupujete i místo, které má často rozhodující slovo. Dům se dá opravit a zvelebit, prostředí a okolí už míváme v rukou méně…

Samostatně stojící chalupa o dispozici 2+1 s koupelnou, sklepem, technickou místností, komorou a půdou (užitná plocha 94,3 m2) je postavená téměř na konci vesnice, auto kolem projede jen zřídka kdy. Za chalupou je zatravněná zahrada s absolutním soukromím. Na zahradu hned vedle navazuje zatravněný sad s plodícími vzrostlými ovocnými stromy starých odrůd – jabloně, hrušeň, švestky, třešně.

V obci je obchod, dětské hřiště a muzeum. Spádové jsou Letovice s veškerou občanskou vybaveností.

 

TECHNICKÉ INFORMACE:

Dům byl postaven kolem roku 1890. V roce 2000 prošel přestavbou – zbudováno WC s koupenou a komora/technická místnost do prostor původního chléva, částečně výměna dveří. Okna plastová s izolačním dvojsklem. Základy jsou kamenné bez izolace, zdivo cihelné tl. cca 30 cm, bez tepelné izolace a bez hydroizolace, vnitřní a venkovní omítky vápenné. Krov střechy je sedlový, krytinou je taška pálená měněna v roce 1953, okapy plechové místy vykazují známky rzi, na části dřevníku nové. K dispozici jsou dva komíny na odvádění spalin od kotle a od kamen na tuhá paliva, které jsou v kuchyni sousedním a pokoji. Jeden z komínů má nové oplechování. Stropy jsou dřevěné, trámové, rovné. Podlahy v obytných místnostech dřevěné prkenné, ostatní betonové s dlažbou. Dveře vchodové jsou dřevěné, vnitřní laminované. Dům je připojen na obecní vodovod, plyn (zaveden v roce 2000, pouze do kotelny) a elektřinu (220V, 380V – rozvody v mědi z roku 2000, třífázový jistič), splašková voda je odváděna do vlastní žumpy. Teplo v domě je zajištěno lokálně kamny na tuhá paliva ve dvou obytných místnostech, nebo ústředně kotlem na tuhá paliva nebo plynovým turbo kotlem – rozvedeno do deskových radiátorů, slouží i pro ohřev vody v koupelně (průtokově). V kuchyni sporák na tuhá paliva. Ohřev teplé vody v kuchyni průtokovým elektrickým ohřívačem nad umyvadlem.

Předzahrádka a zahrada se vzrostlými ovocnými stromy je oplocena drátěným a dřevěným plaňkovým plotem.

 

DISPOZICE – 2+1, jednopodlažní:

- Zádveří – 3,6 m2 (1,4 m x 2,6 m) – uzavřený dřevěný přístavek

- Předsíň – 5,3 m2 (1,6 m x 3,3 m), poklop pro vstup do sklepa, dlažba

- Chodba – 19 m2 (4,1 m x 1,8 m + 3,9 m x 1,9 m + 1,4 m x 3 m), kotel na tuhá paliva, dřevěné schody na půdu

- Obývací pokoj – 18,7 m2 (4,8 m x 3,9 m), kamna na tuhá paliva, prkenná podlaha

- Ložnice – 16,4 m2 (4,1 m x4 m), prkenná podlaha

- Kuchyň – 16 m2 (4 m x 4 m), sporák na tuhá paliva, umyvadlo, obklad, průchozí v levo do pokoje, v pravo ložnice, prkenná podlaha

- Koupelna – 6,6 m2 (2,2 m x 3 m), vana, WC, umyvadlo, obklady a dlažba

 

- Technická místnost – 4,8 m2 (1,6 m x 3 m), plynový kotel, WC, umyvadlo, dlažba

- Spíž – 3,9 m2 (1,9 m x 1,9 m), betonová podlaha krytina linoleum

- Sklep – 12,2 m2 (3,3 m x 3,7 m), betonová podlaha

 

VÝMĚRY

Plocha pozemku celkem 1 006 m2 - z toho zahrada 798 m2, zastavěná plocha a nádvoří 208 m2 (výměry dle údajů v KN). Užitná plocha domu 94,3 m2 (bez započtení sklepa, měřeno na místě).

 

Energetická třída je prozatím uvedena G, štítek PENB je ve výrobě.

 

Pro domluvu prohlídky mě kdykoli kontaktujte. S pozdravem, Václav Dřevojan

kontakt: 

Václav Dřevojan
+420 739 626 577