Nahoru

Olomučany - zařízená chata 2kk se zahradou pro pohodu a radost

RK předčila naše očekávání. Velmi přátelské a přitom profesionální jednání. Doporučujeme, Michalakovi

Olomučany

Cena: 
720.000 Kč
Užitná plocha: 
51,40 m2
Typ nemovitosti: 
Ostatní
Dispozice: 
2+kk

Vydejte se cestou z města do přírody, na chatu, kde lišky dávají „dobrou noc“, plíce se nadechnou čerstvého vzduchu a mysl osvěží hudba přírody.

 

S láskou stavěná a po celou dobu velmi pečlivě udržovaná podsklepená zděná chata terasou obklopená zahradou, na které je skleník a dřevník, je v chatové oblasti rozprostírající se na mírném svahu kopce poblíž zříceniny hradu Čertův hrádek nad Olomučanami. Toto místo vábí k relaxaci v přírodě nebo i aktivnímu odpočinku na zahradě či v okolních lesích, je tam spousta příjemných lesních cest. Olomučany těsně sousedí s Moravským Krasem, a tak v blízkém okolí najdete opravdu spoustu úžasných míst, které stojí za to prozkoumat, většina do 10 minut autem (Nový hrad, Máchův pomník, Rudický pískovcový lom a propadání, Býčí skála,…) A je i kam zajít na dobrý obídek či večeři – v místě je vyhlášená restaurace v hotelu Olberg nebo v Klepačově ranč Samsara.

Chata se zařízená novým nábytkem a na podmínkách přenechání se lze s majiteli dohodnout. Ve zvýšeném přízemí na terasu navazuje obývák s kuchyní a v patře je ložnice. V chatce se pohodlně vyspí 6 nocležníků a třeba i víc, pokud se přitulí J. Zahrada byla dříve hojně využívaná pro pěstování ovoce a zeleniny, dnes je většina plochy zatravněná. Jsou zde plodící stromy tradičních odrůd i nově zasázené stromky a ovocné keře. Za skleníkem je kopaná studna, která by při prohloubení mohla být dostatečně vydatná pro samostatné fungování, rozbor vody není k dispozici. Pitnou vodu si majitelé dováží, nebo chodí k místní lesní studánce. Některé z okolních chat byly přebudovány na celoročně obývané domy a vodou se zásobují kompletně samostatně ze studní na zahradě, obecní řad v blízkosti nevede. Elektřina zavedena je.

Vzrostlá zeleň na zahradě poskytuje soukromí a vítaný klid. Okolí je bezpečné a vlídné.

K chatě dojedete po zpevněné cestě po obecním pozemku podél lesa a auto zaparkujete přímo u cesty vedle zahrady na zpevněném parkovacím místě.

Obec Olomučany žije kulturním životem, v docházkové vzdálenosti je rybník Baňák, kde se konají různé společenské akce. V obci je obchod, školka a škola, knihovna, restaurace, kostel a ostatní zázemí vám poskytne město Blansko (6 km).

 

 

DISPOZICE: 2+kk s terasou, suterénem a parkovacím stáním

Užitná plocha obytné části 37 m2

Zvýšené přízemí:

- Obývací pokoj – 13,8m2(3,2m x 4,3m), linoleum, kamna, kuchyňská linka, dřevěné schody do podkroví

- Terasa – 4,7m2(3,9m x 1,2m), dlažba

Podkroví:

- Spací podkroví - 13,8m2(3,2m x 4,3m), koberec na dřevěném stropu, štítové okno

 

Sklepní část 14,4 m2:

- WC – 1,2m2(1m x 1,2m), odpad vede do jímky, okno

- Spíž – 2,9m2(1m x 2,9m), betonová podlaha

- Dílna – 6,8m2(1,7m x 4m), dlažba

- Sklad – 3,5m2(3,5m x 1m), betonová podlaha

 

Zahrada:

- Skleník – 15,7m2(5,8m x 2,7m), ocelová konstrukce s betonovým základem, výplň sklo a čtyřlitrové sklenice

- Dřevník:

Část pro uložení nářadí – 5,4m2(3,4m x 1,6m)

Část užívaná jako dřevník – 5m2(2,4m x 2,1)

 

TECHNICKÉ INFORMACE:

Tato chata je postavena z cihel na kamenném soklu se sedlovou střechou (krytina plech s okapy z pozinku). Podlahy betonové, v podkroví dřevěná podlaha na trámech. Okna dřevěná. Do chaty je zavedena elektřina 220/380V, v chatě rozvedena v hliníku. Vytápění zajišťují kamna na tuhá paliva v přízemí chaty. Odpad z WC je sveden do jímky. Voda není přivedena, na zahradě je kopaná studna, která by po prohloubení mohla být dostatečně vydatná. Přípojka z obecního nyní možná není. K dispozici je zpevněné parkovací stání u pozemku.

 

VÝMĚRY:

Plocha zahrady 384m2, zastavěná plocha 16m2, užitná plocha 51,4m2, plocha pozemku celkem 400m2

 

Pro domluvu prohlídky mě kdykoli kontaktujte. S pozdravem, Václav Dřevojan

kontakt: 

Václav Dřevojan
+420 739 626 577